II. kerület portálja vakok és gyengénlátók részére
Magyar oldalak > Hírek

Ismét kaptattunk

Tiszta idő és hátat melengető napsütés fogadta szeptember 30-án, vasárnap a Millenáris Parkban a 19. alkalommal megrendezett II. Kerületi Kaptató futóverseny résztvevőit.

A kisgyerekes családoktól a kerekesszékeseken át az idősekig több, mint ötezren vállalták, hogy a kerület dimbes-dombos terepén lefutják vagy lesétálják kategóriájuk távját. Minden sikeresen célba érkezett a verseny emblémájával ellátott pólót, frissítőként pedig banánt és vizet kapott ajándékba. A dobogós helyezettek a sportoláshoz hasznos tárgyi jutalmat – melegítő, kulacs, póló – is átvehettek Láng Zsolt polgármestertől, Szalai Tibor jegyzőtől, valamint Hajnissné Anda Évától, a Közép-Budai Tankerületi Központ igazgatójától. 


A futóverseny célja a mozgás megszerettetése az ifjúsággal, így a létszámához viszonyítva legtöbb tanulóját megmozgató II. kerületi iskola 80 ezer forintos vásárlási utalványban részesül, a 2-6. helyezett iskolák 30-70 ezer forint értékű sportszervásárlási utalványt kapnak a célba érkezettek száma alapján.


A futamokat Láng Zsolt és Szalai Tibor indította el a rajtpisztollyal, a gyerekek biztonsága érdekében szakaszolt rajt keretében.

 


 

Kaptató végeredmény 2018.


Felnőtt férfi

1. Kedves Roland

2. Koós Erik

3. Bazsik Máté

Felnőtt női

1. Jánosi Lilla

2. Kovács Ági

3. Veleczki Viktória

 

VI. korcsoport fiú

1. Vincze Gergely - II. Rákóczi gimnázium

2. Gold Levente – Baár Madas iskola

3. Tóth Domonkos - Csik iskola

VI. korcsoport leány

1. Labán Eszter – II. Rákóczi gimnázium

2. Hornyák Anna - Csik iskola

3. Nagy Júlia – Baár-Madas iskola

 

V. korcsoport fiú

1. Petrov Farkas – Budenz Alapítványi iskola

2. Nagy Gergely – II. Rákóczi gimnázium

3. Fodor Balázs – Csik iskola

V. korcsoport leány

1. Bugyáki Jázmin – II. Rákóczi gimnázium

2. Gercsák Éva – Csik iskola

3. Zöllner Lili – II. Rákóczi gimnázium

 

IV. korcsoport fiú

1. Páczai Dávid - Csik iskola

2. Kropkó Márton – Fillér iskola

3. Diószegi Levente – Remete iskola

IV. korcsoport leány

1. Jánosi Virág – Csik iskola

2. Kővári Bianka – Budenz iskola

3. Kókai Hajnalka – Csik iskola

 

III. korcsoport fiú

1. Nagy Csongor – Ökumenikus iskola

2. Rajcsányi Boldizsár – Csik iskola

3. Komáromi Barnabás – Csik iskola

III. korcsoport leány

1. Keresztes Cintia - Csik iskola

2. Kapusi Laura – Fillér iskola

3. Lechner Nadin – Fillér iskola

4. Seláf Johanna - Áldás iskola

 

II. korcsoport fiú

1. Gál Máté Benjamin - GGIS

2. Kőszegi Dániel - Fillér iskola

3. Soós Barnabás – Fillér iskola

II. korcsoport leány

1. Kropkó Jázmin - Fillér iskola

2. Jánosi Flóra – Csik iskola

3. Lukács Adrienn – Fillér iskola

 

I. korcsoport fiú

1. Galavits Levente - Budenz iskola

2. Tóth Dániel – Pitypang iskola

3. Hidvégi Levente - Fillér 3. Glöck Milán - Budenz iskola

I. korcsoport leány

1. Csépai Franciska - Szabó Lőrinc iskola

2. Vasziljevics Sömjén Vilma Róza – Áldás iskola

3. Ravasz Réka - Pitypang iskola

  

Az esemény szervezője a II. Kerületi Önkormányzat, fő támogatója pedig az idén 20 éves Fény Utcai Piac volt.


  

Postaláda

Küldje be ötleteit, észrevételeit, kérdéseit Önkormányzatunkhoz itt!