II. kerület portálja vakok és gyengénlátók részére
Magyar oldalak > Hírek

Kitüntették a kerület kiváló diákjait

Húsz évvel ezelőtt rendezték meg első ízben a II. kerületi diákgyőztesek díjátadó ünnepségét.

A szervezők azóta minden tanév végén megjutalmazzák azokat a kiemelkedően teljesítő tanulókat, akik a tanulás mellett valamilyen sport- vagy művészeti ágban, illetve tanulmányi versenyen dobogós helyezést érnek el.
A II. Kerületi Sport- és Szabadidősport Nonprofit Kft. 2015 tavaszán vette át a II. Kerületi Pedagógiai Szolgáltató Központtól az esemény megszervezését és lebonyolítását. Idén összesen 295 diák – 147 tanuló sport, 158 pedig tanulmányi-művészeti kategóriában – vehetett át serleget és oklevelet Láng Zsolt polgármestertől.


Az ünnepséget Láng Zsolt nyitotta meg, aki köszönetét fejezte ki a rendkívüli teljesítményt nyújtó gyerekeknek, valamint szüleiknek és tanáraiknak is, akik szerető és motiváló támogatása nélkül nem születhettek volna meg ezek az eredmények. Risztov Éva olimpiai bajnok, háromszoros világbajnoki ezüstérmes, hétszeres Európa-bajnoki ezüstérmes úszó szintén köszöntötte a kitüntetetteket, és mindenkit arra biztatott, hogy legyen kitartó ezen a cseppet sem könnyű úton.
Az ünnepségen mások mellett részt vett Skublicsné Manninger Alexandra önkormányzati képviselő, Vargáné Luketics Gabriella, a Humánszolgáltatási Igazgatóság vezetője és Ötvös Zoltán, az igazgatóság Intézményirányítási osztályának vezetője.

A díjazottak olyan II. kerületben élő vagy a kerület egyik tanintézményében tanuló diákok, akiknek tanulmányi átlaguk a 2017/2018-as tanévben gimnáziumban legalább 4.2, általános iskolában legalább 4,5. Ezenkívül tanulmányi versenyeken országos, nemzetközi 1. 2. 3., illetve fővárosi 1. helyezést értek el, illetve az OKTV-k döntőjében 1-6. helyezést értek el. Sportversenyeken országos, nemzetközi 1. 2. 3., fővárosi 1. helyezést, illetve a II. kerületi diákolimpiám három különböző sportágban 1. helyezést értek el.




A 2018/19-es tanév tanulmányi vagy művészeti versenyeinek 1-3. helyezettjei:
Addetur Baptista Gimnázium: Balogh Viktor
Áldás Utcai Általános Iskola: Füzesséry Laura, Sánta Gergely Péter, Csintalan Zsófia, Kamarás Noémi, Kovács Anna Flóra, Both Sámuel, Knuth Ákos, Rákos Zorka, Tőkey Bálint, Kiscsordás Olivér Attila, Molnár András Krisztián, Valent László, Farkas Mór Benedek, Mázsa Míra, Gerely Szilárd, Radvánszki András, Prétz Gábor
Baár–Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Diákothon: Tánczos Bátor Botond, Bonifert Balázs, Rádi Eszter, Hermán Renáta, Kovács Laura, Takács Rebeka, Somogyi Boglárka, Kovács Panna, Sármán Flóra, Gonda Botond, Koren Dániel, Osváth Árpád, Imrei Vilmos Csanád, Kruchina Lilla, Csizmadia Petra Júlia, Semethy Yvonne Tessa, Péter Janka, Szlankó András György, Bartha Zsigmond, Fürtös Hanna, Toók Panna, Csontos Merse, Mérész Csenge, Vincze Attila, Virágh Petra, Wágner Bertalan, Lőrincz Luca Laura, Nemoda Janka, Rajkai Bíborka Anna, Takácsi-Nagy Zsófia Erzsébet, Koren Borbála Gréta, Molnár Kinga Gréta, Vincze Farkas Csongor, Goda Csenge Enikő, Imrei Flóra, Lőrincz Marcell Tamás, Somogyi Csenge, Szontagh András Gyula, Bartha Lilla, Durst Edit, Nagy Zsófia, Tóth Zelma, Csapó Tamás, Fodor Ábel, Szőnyi Koppány, Varga-Nagy Márton
Budenz József Általános Iskola és Gimnázium: Juszku Lola, Takács Levente Géza, Horváth István Bence, Szalai Dorottya, Khan Yasmine, Khan Haroon, Juszku Léda, Istenes Ida, Tóth Lili,     Páli Boglárka Flóra, Gill Andás Dénes, Tóth-Lenk Borbála, Lukács Lili
Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium: Wágner Viktória, Sipos Borbála
Járdányi Pál Zeneiskola: Jancsó Benedek, Dudás Márk, Verriez Lilla, Szentiványi Borbála, Gilányi Katalin, Szeredás Bernát, Végső Sarolta, Kopacz Anna Katica, Field Edvin, Ludvig Emese, Ábrahám Orsolya
Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola: László Zsófi, Huray Hanna, Bessenyői Eszter, Gátos Marcell, Kovács Zétény, Fábián Lívia, Béres József, Németh Lilianna, Máté Nóra, Adolf Diána, Jermann Johanna, Lőkös Laura Márta, Oldal Panna, Szalánczy Dalma, Rauf Abigél, Balogh Ilona Zita, Barabás Sára Kata, Czuczor Petra, Korok Zsejke, Kelemen Sarolta, Jakab Enikő Mária, Dési Ludmilla, Cserháti Bernadett, Béres Fanni Luca, Baczkó Panna Bella, Masznyik Hanna Zsófia
Móricz Zsigmond Gimnázium: Lekli Medárd, Schmal Laura Nóra, Susszer Lili, Bölcsvölgyi Hanga Zita, Vattai Lea, Wachtel Eszter Julianna
Máriaremete–Hidegkúti Ökumenikus Általános Iskola: Juhász Katalin, Sztojanovits Luca, Tomcsányi Rita, Simon Dániel Kristóf, Ujvári Levente, Pál Izabella Éda,     Duzmath Noémi, Kocziszky Réka, Detrich Márton, Arató Veronika, Garamszegi Zita, Ürge Benedek
Pitypang utcai Általános iskola: Rába Gréta
Remetekertvárosi Általános Iskola: Jároli Nóra, Őrsi Ákos
Szabó Lőrinc Két Tannyelvű Általános Iskola és Gimnázium: Kalmár Odett Mia
Szabó Magda Két Tannyelvű Általános Iskola: Patai Dominik, Gábor András, Ágh Cecília, Bálja Kiara, Schultz Dániel, Csesznak Tamás, Boddai Ádám
Újlaki Általános Iskola: Fatér Marcell
Kerületi lakos, de nem kerületi tanintézmény tanulója: Hajós Balázs




A 2018/19-es tanév sportversenyeinek 1-3. helyezettjei:
Addetur Baptista Gimnázium: Simon Dániel, Lajos Gergő
Áldás Utcai Általános Iskola: Füzesséry Nelli, Kepes Lukács, Pálinkás Mór, Juhász Péter Áron, Shen Yiun, Sonkodi Boldizsár István, Giang Tran Nam, Juhász Borbála, Kósik Zente, Vaszilievits-Sömjén Vilma Róza, Mód Blanka Tara, Hammer Botond, Betegh Soma, Rosta Péter, Gereben Marcell, Solti Bálint, Baráth Réka Barbara, Kovács Adél, Benedek Szabolcs Bulcsú, Csűrös Ábel, Gereben Luca, Kiss-Leizer Gergő, Nagy András Botond, Várszegi Miklós, Makay Dániel, Pavlics Nándor Döme, Geréb Luca Zsuzsanna, Vaszilievits-Sömjén Villő, Geréb Zsófia Barbara, Stankovics Alinda, Vogl Lolita Noa, Varga Zsombor Huba
Baár–Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Diákotthon: Száraz Gergő, Bagdi Panna,     Komjáthy Boglárka, Petrovszki Anna, Maróty Domonkos, Szesztay Dániel, Osváth Emese, Hagymási Bulcsú
Babérliget Általános Iskola: Gubcsi Jázmin, Gubcsi Lilla, Paletta Zalán, Csányi Ádám
Budenz József Általános Iskola és Gimnázium: Gergely Márton, Farkas Flóra Anna, Gegesi-Kiss Borbála, Galavits Levente Csaba, Gál Zsófia Flóra, Jakab Attila Gergő
Csik Ferenc Általános Iskola és Gimnázium: Herczegh Zita, Fodor Nikolett, Ralovich Dávid, Kelemen Ádám, Lakatos Máté, Bodnár Klaudia, Tóth Éva, Kókai Hajnalka, Gyurinovics Lili, Góczi Erik Lajos, Barta Niké Nóra, Zsitnai Marcell, Märcz Dominik, Balázs Dávid, Abay Dániel
Fillér Utcai Általános Iskola: Kovács Elza, Kropkó Jázmin, Sánta-Fehér Mira, Kovács Hanna Orsolya
Klebelsberg Kuno Általános Iskola és Gimnázium: Somogyi Ábel, Nyírő Martin
Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium és Zenei Alapfokú Művészeti Iskola: Scharek Angéla
Móricz Zsigmond Gimnázium: Czeglédi Szilvia Dóra, Gábor Ágnes Adél, Joó Linda, Varga Veronika, Vékony Laura Viktória
Máriaremete–Hidegkúti Ökumenikus Általános Iskola: Palátsik Kata, Illyés Benedek László, Egervári Csanád, Paskutz-Szatmári Henrietta, Paskutz-Szatmári Kinga, Kovács Zille Ilona, Hajós Dániel
Pitypang Utcai Általános Iskola: Réti Zille Anna, Szabó Rebeka, Kroknay Anna Róza, Balázs Dániel, Bálint Emma, Mózer Liza, Kovács Kinga, Kepes Lujza, Bada Zsófia, Hollósy Donát, Balassy Lotti, Munk Maja, Bärnkopf Ádám, Bärnkopf Eszter, Czeglédi Dorka, Horváth Sára
Remetekertvárosi Általános Iskola: Jenser Liza, Bojtár-Tóth Dorottya, Mikó Flóra, Ádám Anna Zsófia, Fülöp Marcell, Tőkés Villő, Gölöncsér Flóra, Erős Luca Bori, Tatár Eszter, Somkuti Laura, Diószeghi Levente, Diószeghi Zsolt, Fekete Lúcia, Dombai Júlia, Benyovszki Diána, Benyovszki Petra, Fülöp Csongor József, Galántai Csilla Léna, Demeter Zalán, Ralovich Milla
Szabó Lőrinc Két Tannyelvű Általános Iskola és Gimnázium: Török Titusz Aurél, Barta Lúcia, Fajván Lilien Kinga, Molnár Flóra Kamilla, Dubecz János, Bakonyi-Tóth Rozi, Vigh Borbála Veronika, Dohoczki Nóra, Lukács Adél, Salamon Barbara Sára
Szabó Magda Két Tannyelvű Általános Iskola: Markót Liza, Nagy Laura Liza
Törökvész Úti Általános Iskola: Fehér Borka, Czakó-Ugróczky Lora, Czakó-Ugróczky Menta
Újlaki Általános Iskola: Csernák Lilla Borbála, Varga Máté, Kiss Hanga, Szilárd Zsigmond, Giret Minka, Sindelyes Nóra, Szilárd Anna
Kerületi lakosok: Salamon Dalma Anna, Kropkó Márta, Ivánka Laura

Postaláda

Küldje be ötleteit, észrevételeit, kérdéseit Önkormányzatunkhoz itt!